Flasher trench

Wednesday, June 20, 2012

We took these pictures after a seven hours photoshoot with Fashion Salade, I was a little bit tired, but I wanted to show you my outfit during that day. And the perfect hairdo (especially visible on the first picture) styled in the morning by hairdresser. It looks very natural, but believe me, it's not easy to style it like that by yourself.
I'm wearing a simple Zara shirt, shorts and UNIF flasher trench. It's made of the thin fabric, which is perfect for the summer.

Zdjęcia z tego posta robiliśmy jeszcze w Madrycie, po kilkugodzinnej sesji z Fashion Salade, obejmującej cztery różne stroje. Delikatnie mówiąc miałam już dosyć zdjęć tego dnia , ale w drodze powrotnej do hotelu zrobiłyśmy jeszcze zdjęcie mojego właściwego stroju. Fryzura zrobiona rano na sesji (szczególnie widoczna na pierwszym zdjęciu) była w stanie nienaruszonym i wyglądała w zasadzie bardzo naturalnie, ale chyba nigdy samej nie udało mi się ułożyć włosów tak idealnie. Miałam na sobie koszulę, szorty i nowy płaszcz z Unifa. Jest zrobiony z bardzo cienkiego materiału, więc świetnie nadaje się na letnie dni.


ph. Magdalena Zielasko, edited by Belletette

(wearing Zara shirt and shorts, Unif flasher trench via MarketHQ, Mango sandals)


Music: Yuna - Live your life
hey hey, you can follow me on Facebook, Twitter, Bloglovin & Instagram 'alicezielasko' :)

Share this article on :
 
© Copyright 2011 Alice Point All Rights Reserved.
Free Templates by Cool Blogger Tutorials- Powered by Blogger.com.