tomorrow night we'll go anywhere

Sunday, February 13, 2011
Pierwsza myśl jak zobaczyłam tą bluze: Alexander Wang. Druga: muszę ją mieć. Zapomniałam nawet o takiej drobnostce, jak to, że nie będe jej mogła wrzucić do pralki ze względu na zamszową baze. Ale to nieważne, tak mi się podoba, że przeżyje dla niej wszystko. No i białe lenonki, bardzo oldschool'owe, troche kosmiczne, ale nadające looku. O Litach mogę powiedzieć z ręką na sercu, że to najwygodniejsze buty na obcasie jakie mam, pół dnia poruszania sie w nich po mieście to nic wielkiego, a tym bardziej niebezpiecznego. Jesli wahacie sie nad ich zakupem, jak najbardziej polecam:)

ENGLISH: My first thought when I saw this sweatshirt was: Alexander Wang. Second: I must have it. I even forgot that you can't wash suede in the washing machine. But never mind, I do like it! I'm also wearing white glasses - they give that oldschool touch. As to the Lita's - the most comfortable heels I ever have. Can wear them for several hours. If you're thinking of buying them - don't hesitate.


(wearing H&M Trend crop sweatshirt, H&M Divided glasses & skinny jeans, Lita Jeffrey Campbell shoes, Nasty Gal leopard bag & vintage belt)Share this article on :
 
© Copyright 2011 Alice Point All Rights Reserved.
Free Templates by Cool Blogger Tutorials- Powered by Blogger.com.